يکشنبه, 4 مهر 1400
پلیس فتا
اینترنت بانک
  • ساعت : ۱۴:۶:۵۸
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۶/۱۱ 
مدیرعامل بانك صنعت و معدن از اجرای 73 طرح بزرگ و متوسط صنعتی در استان مازندران خبر داد
دکتر حسین مهری: ۷۳ طرح صنعتی متوسط و بزرگ در استان مازندران طی سال های اخیر با تامین مالی بانک صنعت و معدن و پرداخت بیش از ۶۴ هزار میلیارد ریال اجرا شد.

به گزارش پايگاه اطلاع رساني بانك صنعت و معدن، وي كه روز چهارشنبه دهم شهريورماه به استان مازندران سفر كرده بود، ضمن تبریک هفته بانکداری اسلامی به تمامی مدیران و کارکنان تلاشگر نظام بانکی کشور، اظهار داشت: این ۷۳ طرح از طریق ستاد بانک صنعت و معدن تامین اعتبار شد که تا کنون ۶۳ طرح آن به بهره‌برداری رسیده و ۱۰ طرح نیز در حال اجرا می باشد.
وی خاطرنشان کرد: بانک صنعت و معدن برای اجرای این ۷۳ طرح صنعتی و اقتصادی در این استان، ۶۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اختصاص داد که بخش عمده آن پرداخت شده و بقیه در حال پرداخت است. از این مبلغ حدود ۳۰۵ میلیون یورو به صورت ارزی و مابقی در قالب تسهیلات ریالی می باشد.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن کشور  تصریح کرد: بزرگترین طرح اجرایی مورد پشتیبانی این بانک در مازندران، نیروگاه کاسپین نوشهر است که یک فاز از آن به بهره‌برداری رسیده و فاز بعدی آن نیز در حال اجراست. برای این پروژه مهم ۲۱۵ میلیون یورو تسهیلات از سوی بانک صنعت و معدن تخصیص داده شده است.
دکتر مهری درباره فعالیت حمایتی شعب این بانک از صنایع و واحدهای اقتصادی در مازندران گفت: در مازندران سه شعبه تنکابن، آمل و ساری را داریم که وضعیت و عملکرد خوبی در پرداخت تسهیلات برای رفع موانع تولید این استان دارند. این شعب، سال گذشته در برخی شاخص‌ها رشد حدود صد در صدی را ثبت کردند و امسال نیز تاکنون شاهد رشد حدود ۶۰ درصدی در عملکرد این شعب هستیم که در این بین شعبه آمل با توجه به صنعتی بودن شهرستان و برنامه‌ریزی‌های رئیس شعبه وضعیت بهتری دارد.
 وی افزود: امیدواریم بتوانیم در ماه‌های آتی نیز با توجه به شعار سال که تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها تعیین شده است، به واحدهای تولیدی این استان بر اساس اولویت‌های در نظر گرفته شده کمک کنیم.
وی در خصوص اولویت‌های پرداخت تسهیلات اظهار کرد: بانک صنعت و معدن یک بانک توسعه‌ای و تخصصی است که کمک به صنعتگران و فعالان اقتصادی وظیفه اصلی آن است. اولویت نخست ما در  پرداخت تسهیلات کمک به تامین سرمایه در گردش برای تثبیت وضعیت موجود واحدهای فعال است. با توجه به افزایش قیمت‌ها حمایت از واحدهای فعال برای ادامه کار با ظرفیت کامل  در شرایط کنونی یک اصل مهم در پویایی تولید کشور است.
دکتر مهری افزود: دومین اولویت ما کمک به تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام با پیشرفت فیزیکی بالای ۷۰ درصد است تا به واسطه ارائه تسهیلات با سرعت بیشتری تکمیل شوند و در چرخه تولید قرار بگیرند.
مدیرعامل بانک صنعت و معدن ادامه داد: اولویت سوم ما در پرداخت تسهیلات کمک به اجرای طرح‌های تکمیلی و زنجیره ارزش است و در بازدیدی که امروز از شرکت کاله  به همین منظور صورت گرفت، تاکید شد که ایجاد زنجیره ارزش با توجه به اثرگذاری در اشتغال پایدار، کاهش قیمت تمام شده محصول و تنوع تولیدات در نهایت به رشد صادرات منجر می‌شود و به همین دلیل برای  کشور اهمیت زیادی دارد. طبق این رویکرد نیز طرح‌های جدید صادرات‌محور و اشتغال‌زا مورد حمایت بانک قرار می‌گیرد.
دکتر مهری درباره حمایت بانک صنعت و معدن از مشاغل خرد و فعالیت‌های اقتصادی بومی در روستاهای مازندران اظهار کرد:  حمایت از طرح‌های صنعتی و اقتصادی در چارجوب ضوابط توسط شعب ما در سراسر کشور از جمله مازندران در حال انجام‌است و پشتیبانی از مجموعه‌های صنعتی و ایجاد زنجیره‌های ارزش با هدف  اثرگذاری بر اقتصاد روستاها نیز   با جدیت دنبال می شود. 
وی افزود: حمایت از صنایع بزرگی مانند کاله در مازندران به طور مستقیم روی کسب و کار روستایی این مناطق نیز اثرگذار است و به تقویت دامداری و کشاورزی منطقه کمک می‌کند. در واقع این طرح‌ها معین‌های اقتصادی کسب و کارهای روستایی محسوب می‌شوند و اثرات غیرمستقیم خوبی بر اقتصاد روستایی دارند.
دكتر حسين مهري اعلام كرد: بانك صنعت و معدن با پرداخت بيشترين ميزان تسهيلات به بخش توليد به عنوان تنها بانك توسعه اي و تخصصي در اين حوزه، مورد قبول همه مشتريان است و با تكيه بر توان تخصصي كارشناسان اين بانك به خصوص همكاران شعب در تلاش هستيم به عنوان مشاور و شريكي امين در كنار سرمايه گذاران بخش صنعت و معدن كشور نقشي مؤثرتر از گذشته داشته باشيم علي الخصوص كه با ايجاد ساز و كارهاي بانكداري شركتي، بانكداري باز و ديجيتالي و محصولات نوين ارايه شده در اين حوزه ابزارهاي مناسبي براي تسريع و تسهيل رابطه بانك با مشتري فراهم شده است. 
وی ادامه داد: رسالت بانک صنعت و معدن اين است که در چارچوب ضوابط و مقررات و کفایت سرمایه به اجرای طرح‌های توسعه‌ای شركت هاي خوشنامي كه از اين بانك تسهيلات دريافت داشته اند، كمك كند. 
مدیرعامل اين بانک همچنين در جمع كاركنان شعب آمل و ساري حضور یافت و ضمن قدردانی از تلاش های همه کارکنان این بانک که منجر به موفقیت های چشمگیری از جمله كسب رتبه برتر در جشنواره شهيد رجايي و همچنین ايجاد توازن در منابع و مصارف بانك و سودآوري آن شد، بر همدلی و تلاش برای تداوم این موفقیت ها و افزایش رضایتمندی مشتریان تأکید کرد.
 در خلال این سفر دكتر حسين مهري به همراه معاون سیاسی و امنیتی استاندار  دکتر حسن نژاد و  مهندس قوانلو ریاست سازمان صنعت، معدن و تجارت و معاون وی مهندس یوسف نژاد از شركت هاي مجموعه کاله، شركت فن آور مبتكر كاسپين و كيان پن، سردخانه بالق و شركت خروش صنعت اميرلهمال در مازندران بازديد كرد.
گفتني است، مجموعه کاله در شهرستان آمل در زمينه توليد انواع فرآورده های لبنی و آشامیدنی فعاليت دارد و بانك صنعت و معدن سال گذشته تسهیلات ريالي در حدود 7  هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال و تسهيلات ارزي به ميزان ۱۹ میلیون یورو در اختیار این شرکت قرار داده است.
افزون بر آن، شركت ياد شده در نظر دارد  واحد پالایشگاه آب پنیر آسیا را به منظور خودکفایی در تولید مواد پروتئینی لبنی و جلوگیری از خروج ارز با تأمين مالي 10 هزار ميليارد ريالي بانك صنعت و معدن به بهره برداري برساند.
شركت فن آور مبتكر كاسپين در شهر ساري به توليد محصولات دارويي با ظرفيت 72 ميليون عدد آمپول در يك شيفت اشتغال دارد و در حدود 430 ميليارد ريال تسهيلات از سوي اين بانك به طرح ياد شده اختصاص يافته است.
شركت كيان پن نيز در زمينه توليد در و پنجره UPVC در شهرستان ساري فعال مي باشد و طرح اين شركت براي دريافت تسهيلات در مرحله بررسي و پذيرش در بانك مي باشد.
شرکت سردخانه بالق یک واحد بسته بندی و نگهداری مواد غذایی است که برای دریافت تسهیلات در مرحله بررسی می باشد. 
همچنین شرکت خروش صنعت امیر لهمال نیز از مشتريان توانمند استان مازندران در زمينه توليد خرپا فلزي و صنعتي مي باشد که ١٢٠٠ ميليارد ريال تسهيلات سرمايه در گردش و ٥٠ ميليارد ريال تسهيلات سرمايه ثابت از بانک دریافت داشته و قصد ايجاد كارخانه توليد بيلت فولاد ساده كربني و كم آلياژي و ميلگرد آجدار  را دارد كه ميزان تسهيلات مورد نياز اين بخش ٣٠٠٠ ميليارد ريال تسهيلات سرمايه ثابت است. 
دكتر مهري در ديدار با صنعتگران، ضمن بررسي مشكلات واحدهاي توليدي ياد شده در خصوص اعطاي خدمات متنوع بانكي و انواع تسهيلات در جهت حمايت از توليد و اشتغال ابراز اميدواري كرد و از مديران استاني و رؤساي شعب خواست تا با تعامل مناسب و ايجاد مزيت در ارايه خدمات براي اين شركت ها نسبت به افزايش سپرده ها و وصول مطالبات بانك اقدام نمايند.
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    V6.0.4.0